ВІРТУАЛЬНІ ЕКСКУРСІЇ

Не завжди у нас є можливість побувати в інших країнах та помилуватися їх пам’ятками. Але завдяки спеціальним інтернет-сервісам відвідати знамениті музеї і пам’ятки мистецтва можна не виходячи з дому.

Музеї - духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам'ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. 

У залах Музею волинської ікони експонується більше ста пам’яток іконопису. Експозиція дає унікальну можливість познайомитися зі своєрідністю художньої мови і внутрішнього світу волинського малярства XVI – XVIII століть, побачити твори декількох поколінь іконописців. Основу колекції музею склали знахідки експедицій 1980 – 1985 років по обстеженню храмів Волині. Завдяки зусиллям учасників експедицій сотні сакральних пам’яток, які знаходилися у напівзруйнованих закритих храмах, на горищах і дзвіницях діючих церков, були порятовані від загибелі... 

Музей скла — самостійний відділ Львівського історичного музею, у якому експонується історія склодувства Галичини і Львова, а також діє кімната тимчасових експозицій витворів сучасних львівських склодувів. Музей скла відкритий у вересні 2006 року у рамках святкувань 750-річчя Львова. Експозиція музею поділена на два розділи «Історичне скло» і «Сучасне скло». У першому відділі представлені глечики, чарки, бокали, пивні кухлі, вівати, штофи, профітки, флакони, бальзамарії, давньоруські скляні намистини, уламки браслетів, перстнів, мозаїк та археологічні знахідки зі скла. Другий відділ має змінну експозицію, там представляються сучасні роботи львівських склодувів, що вони їх творять на щорічних Склодувних симпозіумах у Львові, які проводяться з 1989 року.

Життєдайна сила писанки, її неповторна краса, багатство орнаментальних композицій, а також звичаї та обряди, пов’язані з нею, лягли в основу побудови експозиції єдиного у світі Музею писанкового розпису, знаного також як «Музей писанки» 

У 2000 році в центральній частині Коломиї було спеціально зведено приміщення для музею, споруда якого виконана у формі яйця-писанки, висотою 13 м, стала своєрідною рекламою не лише музею, а й усього міста. Сьогодні музейна колекція становить понад 12 тисяч творів цього декоративно-прикладного виду народної творчості.

Музей писанкового розпису в Коломиї

Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського заснований у 1926 році. Розміщений у центральній частині міста Коломиї, в колишньому Народному домі, збудованому на кошти української громадськості. 

Його колекційні збірки нараховують понад 50 000 одиниць збереження і представляють всі види традиційного народного мистецтва гуцулів та покутян, починаючи з ХVІІ століття до сьогоднішнього часу. Проте окремі експонати датовані ІV тисячоліттям до Різдва Христового і представляють землеробну культуру, відому в археологічній та історичній науці під назвою „трипільська”. Авторами цих високохудожніх творів були гуцули, що населяли високогір’я українських Карпат Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей, а також покутяни, територія яких розмістилась між річками Прут, Дністер та Черемош.
Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття
З метою правдивого висвітлення проблем державотворення в Україні, надання неупередженої оцінки її видатних діячів, розкриття специфічної форми правління адміністрації доби Гетьманщини – 11 березня 1993 року розпорядженням Представника Президента України у м. Києві було створено Музей гетьманства. 


Музей гетьманства – це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам’яток матеріальної та духовної культури пов’язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби.
Музей Гетьманства

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри  у Львові - перший і поки що єдиний в Україні такого роду музейний заклад. Відвідувачі можуть побачити понад 800 унікальних творів абстрактного мистецтва. 


Музеї України

Музейний простір України
Портал „Музейний простір України" поєднує у собі функції інформаційного сайту з щоденним оновленням та класичного порталу, який є своєрідним довідником з різних питань музейної справи.

Художні музеї і картинні галереї України
Тут Ви знайдете стислу, але досить вичерпну інформацію про розмір та тематичний склад колекції того чи іншого художнього музею чи картинної галереї України, прізвища представлених авторів, адреси, години роботи та вихідні дні.

МУЗЕЇ КИЄВА

Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (Київ)
Сайт містить новини, екскурстури, сторінки історії заповідника. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформацією про конференції, що відбуваються в заповіднику, переглянути фотогалерею.

Меморіальний комплекс „Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" (Київ)
Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить з пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.

Музей Гетьманства (Київ)
Це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам''яток матеріальної та духовної культури, пов''язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби. Сайт знайомить з новинами, експозиціями та виставками музею. Подає контактну інформацію, статті.

Музей Івана Гончара (Київ)
Сайт розповідає про історію створення центру та його засновників. Знайомить з колекціями та виданнями музею.

Національний заповідник „Софія Київська"(Київ)
Представлено інформацію про історію та діяльність заповідника, висвітлюється наукова робота, конференції, публікації. Можна довідатися про реставраційні роботи та виставки. Подано контактну інформацію та анонси.

Національний музей медицини України (Київ)
В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами.

Національний художній музей України (Київ)
Сайт знайомить з історією музею, його колекціями та виданнями. Відвідувачі можуть довідатися про програми, які діють в музеї. Ознайомитися з анонсами виставок, переглянути діючі та архів. Подано контактну інформацію, партнерів музею.
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

Вінницький краєзнавчий музей
Сайт пропонує відвідувачам інформацію про музей, експозиції, виставки та колекції музею. Висвітлено масову та наукову роботи. Користувачі можуть ознайомитися з новинами, які відбуваються в музеї, отримати довідкову та контактну інформацію.

Вінницький обласний художній музей
Сайт широко та всебічно висвітлює життєдіяльність музею (новини, виставки, фестивалі). Подає інформацію про музей, його структуру, контакти. Фотогалерея.

Національний музей-садиба М. І. Пирогова
На сайті представлено історію музею, його експозиції, подано схему розміщення об''єктів. Виствітлюється наукова діяльність. Подано перелік послуг, контактну інформацію. Є фотогалерея.

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ

Нововолинський історичний музей
Сайт знайомить відвідувачів з архівами та експозиціями музею, його історією. Висвітлюється виставкова та культурно-масова діяльність.

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ

Музей космонавтики ім. С. Корольова
Сайт знайомить з історією музею, його експонатами. Подає контактну інформацію та план заходів, пропонує тематичні екскурсії.

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ

Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая
На сайті широко представлено колекції музею за п''ятьма напрямками: західно-європейське мистецтво ХVІ-поч. ХХ ст., мистецтво країн Центральної Європи ХVІІІ-поч. ХХ ст., російське мистецтво ХVІІІ-поч. ХХ ст., українське мистецтво ХVІІ-поч. ХХ ст. та мистецтво Закарпаття ХХ ст. Висвітлюється історія музею, новини, виставкова діяльність, музейні видання. Подано контактну інформацію та партнерів музею.

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ

Василівський історико-архітектурний музей-заповідник „Садиба Попова"
Web-сторінка музею розповідає про його історію, подає контакну інформацію, новини. Пропонує переглянути фотогалерею та каталог повнотекстових статей.

Національний заповідник „Хортиця"
Відвідувачам сайту запропоновано наступні рубрики: загальні відомості про заповідник; природа Хортиці; археологічні дослідження; музей історії запорізького козацтва; культурно-просвітницька діяльність; фонди НЗХ; історико-культурний комплекс „Запорозька Січ"; наукова діяльність; проекти; меценацтво та допомога.
  
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Музей історії міста Коломиї
Сайт пропонує відвідувачам новини музею, огляд експозицій, хроніки музею, фотохроніку, платні послуги та контактну інформацію.

Національний заповідник „Давній Галич"
На сайті музею представлено новини, структуру та мапу заповідника. Подано інформацію про пам''ятки архітектури, природи, археології; перелік екскурсійних маршрутів. Висвітлюється екпедиційна та дослідницька роботи. Розміщено каталог видань, фотогалерею, книгу відгуків.

КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Сайт знайомить з одним із найстаріших музейних закладів Півдня України, який відіграв важливу роль у становленні національного краєзнавства. Нині музей має цікаві зібрання речових та документальних матеріалів, що характеризують природу, історичний розвиток та культуру краю від найдавніших часів до наших днів. Відвідувачам запропоновано експозиції, виставки та події музею.

Кіровоградський художньо-меморіальний музей О. О. Осмьоркіна
На сайті музею можна переглянути експозицію з творів художника, довідатися про життя і творчість мицтя, та його учнів. Сайт містить повнотекстові статті у розділах наукові доповіді та наукові довідки.

Кіровоградський музей музичної культури ім. Кароля Шимановського
На сайті представлено життєпис композитора, фотографії та документи.
  
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ

Луганський обласний художній музей
Сайт пропонує перегляд колекції музею, контактну інформацію, виставки, події, проекти музею.

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Львівський історичний музей
На web-сторінці представлено історію музею, загальний огляд експозицій та колекцій, комерційні виставки, публікації та проекти. Кращі експонати із колекцій та експозицій музею можна переглянути.

Львівський музей історії релігії
Меню сайту пропонує своїм відвідувачам переглянути наступні рубрики: про музей; експозиційні відділи; фондові колекції; виставки; реставрація пам''яток; науково-освітня робота; послуги та ін. Кращі експонати можна переглянути у фотогалереї сайту.

Музей народної архітектури та побуту у Львові
На території етнозон музею розташовано 124 пам''ятки архітектури, котрі об''єднані в 54 садиби. В музеї функціонують чотири виставкових зали. Два з них мають постійну експозицію. Сайт пропонує ознайомитися з історією музею, новинами, подіями та акціями, які тут відбуваються. Пропонує переглянути галерею. Подає послуги та контактну інформацію.

Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької
На сайті відвідувачі можуть ознайомитися з експозицією та фондовими колекціями, переглянути музейну афішу та публікації музею. Довідатись про історію музею, додаткові послуги, контактну інформацію.

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

Муніципальний музей приватних колекцій ім. О. В. Блещунова
Єдиний музей в Україні такого характеру. Основна його частина - це твори декоративно-прикладного мистецтва, погруповані у міні-колекції. На сайті відвідувачі знайдуть інформацію про виставки, міні-колекції та публікації музею, а також зможуть ознайомитися з тематичними екскурсіями та довідковою інформацією. Представлено географію експонатів.

Одеський археологічний музей
На сайті можна переглянути кращі експонати музею, новини, ознайомитися зі списком видань.

Одеський літературний музей
Це один із найбільших літературних музеїв світу, який представляє близько 300 письменників, чиї долі були пов''язані з Одесою. Сайт пропонує інформацію про музей, експозицію, фонди, науково-дослідну роботу, екскурсії, а також публікації, архів подій, контактну інформацію.

Одеський музей західного і східного мистецтва
На сайті представлено довідкову інформацію (режим роботи, адресу, контакти) та виставки, починаючи  з 2002 року.
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Розділи сайту пропонують користувачам інформацію про підрозділи музею, його колекції, виставкову діяльність, а також конференції, симпозіуми, екскурсії, що відбуваються в музеї-заповіднику. Представлено коротку історичну довідку про саме містечко.   
Полтавський художній музей
Зібрання музею включає твори вітчизняного та зарубіжного мистецтва, а також численну етнографічну колекцію. На сайті представлено інформацію про музей, галерею мистецтв, контакти, експонати.

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

Державний історико-культурний заповідник міста Дубно
Текстові матеріали сайту проілюстровано тематичними зображеннями, відвідувачі можуть переглянути експозиції та галерею світлин, ознайомитися з новинами та контактною інформацією.
  
Національний історико-меморіальний заповідник „Поле Берестецької битви”
На сайті представлено історію музею, перелік пам’яток, розташованих на території заповідника,світлини.

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

Харківська міська художня галерея
На сайті можна переглянути роботи більше 50 художників, які експонуються в галереї, подано перелік виставок та фото кращих експонатів, інформацію про послуги, проекти галереї, її партнерів.

Харківський художній музей
Це один із найстаріших, а за цінністю колекції - один iз найзначніших музеїв в Україні. Сайт пропонує інформацію за такими напрямками: історія музею, експозиція, колекція, виставки, меценати. Деякі експонати можна переглянути.

ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
Чернівецький меморіальний музей В. Івасюка
Мета сайту познайомити кожного бажаючого з життєвим і творчим шляхом поета й композитора. Тутзібрані його пісні, ноти, музика, музичні й телевізійні фільми, відеокліпи, фотокартки. Розміщено матеріали, які допоможуть Вам скласти власну думку щодо загибелі співця.

Чернівецький художній музей
Це єдиний музей мистецького профiлю на Буковинi. На сайті представлено інформацію про музей, його координати, виставки, новини.  У галереї відвідувачі можуть переглянути світлини.

НАЙВІДОМІШІ МУЗЕЇ СВІТУ


Лувр (ПарижФранція)
http://www.louvre.fr/llv/commun/home_flash.jsp
На сайті представлена інформація про історію Лувру, список всіх колекцій. Вибираючи вид колекції, користувач одержує фото експоната, короткий його опис та історію створення.  Подано також опис всіх виставок, вказано види екскурсій, плановані екскурсії та ціни на них. Під час віртуальної подорожі можна відвідати вибрані зали музею і оглянути їх з різних сторін.

Метрополітен (Нью-Йорк, США)

http://www.metmuseum.org
У музеї Метрополітен представлено не тільки американське мистецтво. Тут є колекція староєгипетських пам''ятників, зібрання творів європейського живопису і скульптури. На сайті представлена інформація для відвідувачів, календар виставок, список колекцій, є більше 3,5 тисяч фотографій експонатів, можна відвідати віртуальні виставки. Частина експонатів для онлайн-перегляду надається тільки зареєстрованим користувачам.

Эрмитаж (Санкт-Петербург, Росія)

Сайт Ермітажу є віртуальним музейним комплексом, максимально наближеним до справжнього музею. „Інформація для відвідувачів" крім звичних відомостей (години роботи, ціна квитків) містить плани поверхів музею. Віртуальна екскурсія по Ермітажу надає можливість заглянути на будь-який з поверхів музею, на схемі поверху можна вибрати зал і зайти в нього, переглянути збільшені фотографії експонатів.

ЄВРОПА

 Музеї Австрії 
Галерея Альбертіна
Музей розташовано в замку ерцегерцога Альбрехта. Тут зберігається одна із найбільших та найвизначніших колекцій графіки (близько 65 000 малюнків і більше одного мільйона творів друкованої графіки). Колекція охоплює період від пізньої готики до сучасності.

Музей бароко (Зальцбург)
На сайті можна довідатися про графік роботи музею, екскурсій та виставок. А також ознайомитися з публікаціями (загальний каталог, каталог виставок, інформаційні випуски музею „BAROCKBERICHTE", доповіді та повідомлення). Особливістю зібрань цього музею є те, що всі вони присвячені „зародженню творів мистецтва" - ескізам. Це єдиний в Європі музей такого спрямування.

Музей історії мистецтва (Відень)
Основний будинок музею розташований в центрі міста на площі Марії-Терезії, зберігає колекції, зібрані за кілька століть австрійською династією Габсбургів (живопис XVI-XVII ст., колекції середньовічного прикладного мистецтва й антики). Гордістю музею є картинна галерея, збірки скульптур і декоративного мистецтва, єгипетські, грецькі і римські стародавності, нумізматичний кабінет.

Музей сучасного мистецтва (Відень)
На сайті можна переглянути фотографії багатьох експонатів, довідатись про роботу музею, його колекції.
  Музеї Великобританії
На сайті розміщено інформацію про поштові адреси і сайти музеїв Великобританії (більше 500 назв). Зручний пошук за алфавітом, ключовим словом, регіоном.
 Британська галерея Тейт (Лондон)
http://www.tate.org.uk/
Національний музей „Британськая галерея Тейт" - це найбільше в світі зібрання англійського живопису. Колекція музею охоплює п''ять століть. В музеї також представлено і сучасне мистецтво. На сайті можна також знайти інформацію про вартість квитків, адресу музею, час роботи, розташування та поради, як добратися до галереї. Є інтернет-магазин.
 Британський музей (Лондон)
http://www.britishmuseum.org/default.aspx
Унікальний онлайн-сервіс - компас Британського музею - допоможе розібратися у всьому різноманітті представлених експонатів. На сайті два "компаси" - загальний і для дітей. Використовуючи їх, можна переглянути фотографії експонатів у звичному і збільшеному розмірі.

Національна галерея Лондона
http://www.nationalgallery.org.uk
Сайт сучасного живопису. Можна переглянути існуючі колекції в хронологічному порядку. Можливий пошук картин одного художника, або певної епохи, доступний пошук за ключовим словом, можливий збільшений перегляд, зміна масштабу картини. Окрім самої картини на сайті представлена інформація про неї та її автора. Частина інформації перекладена російською мовою.

Колекція Національної галереї Шотландії досить різноманітна: тут можна побачити твори живопису, скульптури різних періодів - від Ренесансу до Постімпресіонізму, що представляють мистецтво багатьох країн Європи.
Особливе місце займають колекції французьких імпресіоністів і шотландських майстрів.

Національна портретна галерея (Лондон)
http://www.npg.org.uk/index.php
Сайт пропонує інформацію про історію музею, колекції, виставки, дослідження. Надається загальна довідкова інформація (час роботи, вартість квитків, сервісні послуги). Освітні програми. Є інтернет-магазин.
Музеї Бельгії
 Королівський музей образотворчих мистецтв
Одна з найбільших картинних галерей країни. Основу її складають картини, що належали колись гільдії св. Луки - асоціації художників, заснованої в 1442 р. У музеї представлені також бельгійські художники Нового часу,  серед них знаменитий Рене Магрітт.

Музей Грутхус
Сьогодні це музей побуту Середньовіччя та Нового часу. Від перших власників зберігся не тільки зовнішній вигляд будинку, але й деякі деталі інтер''єру, наприклад, головний предмет кухні - справжній камін XV століття.

Музей Майер ван ден Берг
Один із найцікавіших та найбагатших музеїв Антверпена. Основна частина експозицій музею складається  із творів прикладного мистецтва середньовіччя. Представлені також скульптура і живопис фламандських майстрів XIII-XVIII ст.

Музей Мемлінга
Це колишній госпіталь святого Івана, власне лазарет і аптека - до цього часу відкриті для відвідування. Але серцем цього музею є колишня капела госпіталю, де зберігаються шість шедеврів одного з найбільших нідерландських художників - Ганса Мемлінга (1435-1494).

Музей Плантена-Моретуса - єдиний у своєму роді ансамбль житлового будинку і друкарні XVI-XVII століть, який зберігся до наших днів.

Музеї Болгарії
http://www.historymuseum.org/
Національний музей історії в Софії - один з найбільших історичних музеїв на Балканах. Більше півсотні тисяч предметів мистецтва і побуту, археологічні знахідки та історичні архіви розкривають перед глядачем тисячолітню історію однієї з найбільш розвинених балканських цивілізацій.

Музеї Нідерландів

Королівська художня галерея (Mauritshuis)

В перекладі з голландської мови назва „Mauritshuis" звучить як „Моріц-хаус", будинок Моріц.  Через майже двісті років, у 1820 р. в цьому будинку була розміщена Королівська художня галерея - одне з найкращих у світі зібрань нідерландського живопису XV-XVII ст.

Мадуродам. Мініатюрне місто
Музей під відкритим небом з мініатюрними копіями визначних місць Нідерландів
Сьогодні в Мадуродамі більше семисот будівель, млинів, мостів, дерев, поїздів, пароплавів тощо.

Музей Бойманс - ван Бейнінген  
Музей володіє кращою в Нідерландах колекцією творів фламандських майстрів XV-XVI ст. Експозиція музею складається з чотирьох відділів: давній живопис, малюнок та графіка, декоративне мистецтво та мистецтво модерну.
Музей Франса Хальса (Гарлем)
У музеї представлені полотна  Хальса та роботи  інших живописців XV - початку XIX ст. Їх об''єднує те, що усі вони - гарлемці. Музей Хальса - повністю присвячений одній лише місцевій художній традиції.
 Музеї Греції
 Музей Візантійської культури (Салоніки)
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з історією його створення, переглянути постійнодіючі та тимчасові виставки. Відвідувачі сайту можуть також побувати у складських приміщення музею, ознайомитися з особливостями зберігання фондів.

Національна галерея (Афіни)
Фонди галереї налічують більше 15 000 творів мистецтва, починаючи з поствізантійського періоду і до наших днів. Сайт музею знайомить користувачів з його історією, пропонує переглянути тимчасові виставки, ознайомитися з публікаціями, довідатися про освітні програми. На сайті також діє е-shop.

Національний музей сучасного мистецтва (Афіни)
На сайті музею користувачі можуть дізнатися про життєдіяльність музею, історію створення, партнерів, спонсорів, мету та завдання. Дізнатися про діючі та заплановані виставки, досліждення, які проводить музей. Ознайомитися з колекціями творів, новими придбаннями. Також пропонуються освітні програми. Функціонує магазин.

Музеї Естонії
 Естонський історичний музей (Таллін)
http://www.eam.ee/
Подано історію створення музею, довідкову інформацію (контакти, ціни квитків, розклад екскурсій тощо). Сайт містить чимало цікавої інформації з історії Естонії.
 Естонський національний музей (Тарту)
http://www.erm.ee/
Сайт містить багато цікавої та корисної інформації про виставки і заходи, які відбуваються в музеї, про наукову та видавничу роботу.
 Естонський художній музей
http://www.ekm.ee/
На сьогоднішній час Естонський художній музей включає в себе кілька окремих музеїв: Художній музей Кадріорга (Кадріоргський палац і музей Міккеля), музей Нігулісте, музей Адамсона-Еріка. Починаючи з лютого 2006р., в Кадріорзі відкритий для відвідувачів Художній музей Kumu - новий головний корпус Естонського Художнього музею. На сайті розміщено інформацію про історію створення музею, довідкову інформацію (час роботи, адреса, карта та поради, як проїхати до музею), опис колекцій, а також інформація про бібліотеку музею.
 Нарвський музей
http://www.narvamuuseum.ee/
Подано загальну інформацію про музей, його історію, опис та структуру фондів, виставкову діяльність, навчальні програми, заходи, послуги, ексклюзивні програми (театралізована екскурсія, досвітки).
 Музеї Іспанії
 Музей Пікассо (Барселона)
http://www.museupicasso.bcn.es/
На сайті розміщено чимало цікавої інформації про життєвий і творчий шлях одного із найвидатніших митців ХХ століття. Відвідувачі також можуть переглянути роботи відомого майстра.
Музей Прадо (Мадрид)
http://museoprado.mcu.es/home.html
Музей Прадо - найбільше художнє надбання Іспанії. На сайті представлено інформацію про виставки і нові колекції. Відвідувачам сайту пропонується план поверху зі схемою розміщення картин. Вибираючи номер картини, можна прочитати про неї і художника, що її написав, а також переглянути збільшену копію полотна.
Музей сучасного мистецтва (Барселона)
http://www.macba.cat/controller.php
На сайті розміщено інформацію про час роботи музею, ціни, контакти, історію створення музею та його меценатів. Висвітлено роботу центру досліджень, який включає в себе бібліотеку і архів. Пропонуються публікації музею, mp3-лекції, описи колекцій та виставок.
Національний археологічний музей (Мадрид)
http://man.mcu.es/
Загальна довідкова інформація, історія музею, опис виставок та колекцій музею, бібілотека, видання. Освітні програми, курси, конференції. 
Національний музей кераміки (Валенсія)
http://mnceramica.mcu.es/
Сайт висвітлює історію та діяльність музею. Користувачі можуть довідатися про графік роботи музею, його координати. Ознайомитися з експозиціями та колекціями, які зберігаються у фондах музею.
Національний музей прикладного мистецтва (Мадрид)
http://mnartesdecorativas.mcu.es/
На сайті музею розміщено довідкову інформацію (час роботи, адреса, телефони), історію створення музею, опис експозицій та колекцій музею, видання, бібліотека.
Національний музей скульптури (Вальядолід)
http://www.ilmuseums.com/
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з графіком роботи музею, його адресою та телефонами, цінами. Оглянути колекції музею, довідатися багато цікавого про сам будинок, в якому розміщується музей.
Фонд Гала-Сальвадор Далі
http://www.salvador-dali.org/
Даний електронний ресурс розповідає про життєвий та творчий шлях художника, подано адреси та сайти 4 музеїв С. Далі, відвідувачі можуть переглянути деякі роботи майстра.
Музеї Італії
 Галерея Уффіці (Флоренція)
Галерея Уффіці - не тільки один із найстаріших музеїв Італії, який було започатковано  1560 року. Це ще й визначне зібрання італійського живопису, починаючи із зародження власне італійської національної школи в XIII столітті і закінчуючи творами XVIII століття.

Італійська скульптура
Зображення та інформація про 1200 творів італійської скульптури (від середніх віків до епохи модерну). Представлено італійську та англійську версії.

Музей Ватикану
Представлені багатющі колекції античності та християнства, Лоджії Рафаеля, Сикстинська капела, знаменитий собор св. Петра, Ватиканські сади та багато іншогоСайт гарно ілюстрований, інформація подана багатьма іноземними мовами.

Музеї Ватикану
Даний електронний ресурс пропонує відвідати ватиканські музеї в режимі онлайн, переглянути експозиції, ознайомитися з їхнім описом, дає змогу користувачам збільшити зображення, пропонуються також online-тури.
Музей Сан-Марко (Флоренція)
http://www.kontorakuka.ru/museums/main.htm
Музей Сан-Марко відкрився для відвідувачів у 1869 році. Він розміщений в будівлі стародавнього домініканського монастиря. У XV столітті монастир був перебудований архітектором Мікелоццо (1396-1472), який реконстрюював будівлю, пристосувавши її для потреб монастирської громади. Створені архітектором приміщення були прикрашені фра Беато Анжеліко (1395-1455).

Музеї Латвії
 Латвійський Національний художній музей
http://www.vmm.lv/lv/
Web-сайт містить інформацію про історію музею, довідкову інформацію (адресу, час роботи, ціни на квитки постійні експозиції та виставки), а також інформацію про навчальні програми музею, описи експозицій.
Музей історії Риги
http://www.rigamuz.lv/km/index.php
Сайт музею розповідає про історію Риги від найдавніших згадок про місто. Експозиція історії мореплавства Латвії знайомить відвідувачів з морським транспортом Латвії, починаючи з Х ст. В кабінеті срібла відвідувачі можуть переглянути колекцію  найцінніших експонатів музею, виготовлених з дорогоцінних металів. Кабінет Марти Алберінгі присвячений відомій танцівниці та колекціонерці.
 Музеї Литви
 Lietuvos muziejai
Сайт подає перелік музеїв Литви, їх поштові адреси, e-mail, а також містить активні посилання на їхні web-сайти.

Музеї Німеччини 
Баварський національний музей (Мюнхен)
Сайт пропонує довідкову інформацію про музей (час роботи, ціни на квитки). Також є план музею з коротким описом 5 залів на першому поверсі (вишукана культура, музичні інструменти, фарфор та фаянс, мистецтво ХІХ ст. та зал бароко і рококо) та 2 залів на другому (романський період й готика та ренесанс). На цокольному поверсі розміщено експозиції пердметів побуту - меблі та посуд Баварії.

Берлінська галерея
Сьогодні Берлінська галерея має одну з найбільш численних і різноманітних колекцій живопису Європи XIII-XVIII ст. Тут зберігаються полотна таких велетів мистецтва, як Дюрер і Гольбейн, Бальдунг Грін, Шонауер і Кранах. Гордістю берлінської експозиції є зали італійського та нідерландського Відродження.

Державна галерея (Штутгарт)
Музей представляє, в основному, твори мистецтва ХХ ст. Близько 800 творів експонується на постійнодіючих виставках. Щороку музей організовує 7-8 виставок. Сайт висвітлює історію, план роботи, колекції музею, діючі та заплановані виставки, мистецькі освітні програми, які діють в музеї. Діє онлайн магазин.

Німецький історичний музей (Берлін)
Ключовими поняттями концепції музею та його експозицій є просвітництво та взаєморозуміння. Сайт знайомить відвідувачів з історією створення музею, його колекціями та експозиціями. На сайті діє інтернет-магазин, web-камери. Представлено довідкову інформацію.
 Музеї Норвегії
Мистецтво Едварда Мунка - найбільш вагомий внесок Норвегії в загальноєвропейську художню скарбницю. Подібно Чюрленісу в Литві, Піросмані в Грузії, Мунк не тільки став уособленням мистецтва своєї країни, але переступив національні рамки, ставши невід''ємною частиною світового мистецтва.

Музеї Португалії 

Національний музей археології (Лісабон)
Сайт знайомить з історією, експозиціями, колекціями музею, пропонує віртуальні тури та виставки. Користувачі сайту можуть також відвідати бібліотеку музею, яка налічує у своїх фондах близько 20 тис. монографій. Представлено освітні програми.

Національний музей сучасного мистецтва (Лісабон)
Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з новинами музею, переглянути анонси запланованих та діючих виставок. Колекції музею складають експонати португальського мистецтва, починаючи з другої половини ХІХ ст. і до нашого часу. Також на сайті розміщено довідкову інформацію, історію музею, освітні програми.

Музеї Росії
 http://www.museum.ru
Сайт є музейним порталом. Представлено новини на музейну тематику, статті, працює форум. Сайт є універсальним путівником музейним світом Рунета. Тут розташований найбільший каталог музеїв (всього 3249 назв в 14 категоріях), а також представлена двадцятка кращих музейних сайтів і відомих музеїв за результатами голосування відвідувачів.

Всеросійський музей декоративно-прикладного і народного мистецтва
Сайт знайомить користувачів з фондами, експозиціями та виставками музею, подає його історію, новини та анонси. Розповідає про роботу науково-методичного та дитячого центрів. Фотогалерея сайту дає змогу відвідувачам ознайомитися з найкращими експонатами з фондів музею.

Державний історико-архітектурний і етнографічний музей-заповідник Кіжи
На сайті музею відвідувачі можуть знайти контактну інформацію, ознайомитися з колекціями музею, архітектурою та археологією о. Кіжи. Здійснити віртуальну мандрівку островом та побувати у домівці карельського селянина. Є віртуальний магазин, форум.

Державний історико-культурний музей-заповідник „Московський Кремль"
Сайт пропонує своїм відвідувачам довідкову інфомацію про роботу музею, карту Кремля, його історію, каталог виставок. Також користувачам пропонується віртуальний тур резиденцією Президента Росії та віртуальні виставки.

Державний історичний музей
Зібрання музею налічує близько 4,5 млн. предметів, окрім того документальні фонди налічують близько 12 млн. аркушів. Сайт знайомить з історією музею, його фондами, виставками, експозиціями, ресурсами та науковою діяльністю. Також на сайті діє форум.

Державний музей-заповідник Царське Село
Фонди музею налічують більше 20 тис. експонатів, серед яких є полотна видатних художників, колекції меблів, янтарних виробів, костюмів. На сайті представлена історія музею, його колекції і діючі виставки. Віртуальні екскурсії містять безліч фотографій, які є видимими в окремому вікні.

Державний музей історії Санкт-Петербурга
Один із найбільших історичних музеїв Росії, в якому представлено трьохсотлітню історію, культуру і побут північної столиці Росії. Фонди музею налічують близько 1,5 млн. експонатів. Музейний комплекс включає такі об''єкти: Шлісельбурська та Петропавлівська фортеці, особняк Румянцева, музей-квартира Блока, музей Кірова, музей друкарства, музей петербурзького авангарду, монумент героїчним захисникам Ленінграду. Сайт пропонує інформацію про музей та музейний комплекс, опис експозицій та тимчасових виставок, архів заходів, програми співробітництва, список фондів, видання.

Державний музей образотворчого мистецтва імені О. С. Пушкіна
Офіційний сайт музею пропонує своїм відвідувачам довідкову інформацію про музей та його історію, а також віртуальну мандрівку залами музею та перегляд шедеврів колекції, зібраної за 100 років історії музею.

Державний центральний музей сучасної історії Росії
Сайт пропонує відвідувачам новини музею, інформацію для музейних працівників, перелік експозицій, виставок (в тому числі й віртуальних), колекцій. Знайомить із виданнями та історією музею.

Московський музей сучасного мистецтва
Сайт музею пропонує довідкову інформацію (адреса, час роботи), історію музею, анонс виставок, опис видань. Представлено електронну версію журналу ДИ (Диалог искусств). У розділі „Коллекция" можна переглянути вибрані твори.

Музей антропології і етнографії ім. Петра Великого Російської Академії наук (Кунсткамера)
Музей - одне із найбільших та найцікавіших зібрань світу. Його фонди налічують близько мільйона експонатів та відображають все різноманіття культур Старого і Нового Світу. Сайт знайомить з історією, експозиціями, виставками, колекціями музею. Представлено структуру музею, його наукову діяльність. В музеї діє Дитячий центр.

Музей-заповідник „Гатчина"
На сайті представлено велику кількість зображень творів мистецтва з детальним описом та коментарями. Також пропонується інформація про палац, парк та саме місто. Відвідувачі сайту можуть переглянути віртуальну колекцію.

Музей-садиба „Останкіно"
Унікальний за збереженням пам''ятник російської архітектури ХVІІІ ст. Сайт знайомить з історією садиби, театром, єдиним в Росії, де збереглися сцена, глядацький зал, гримерні та частина механізмів машинного відділення. Подано опис колекції садиби, яка складається як з предметів, що належали графам Шереметьєвим, так і експонати, зібрані після 1918 р.

Російський музей
Російський музей є одним із найбільших художніх музеїв Росії і налічує біля 400 тис. експонатів. На сайті представлена повна інформація про колекції музею, є характеристики кожної колекції і фотографії картин, які можна переглянути в збільшеному вигляді. Відвідувачам пропонується декілька віртуальних виставок. Детально представлена історія музейного комплексу і описані всі чотири палаци, що входять до його складу. Фотографії засновників, будівель зовні і зсередини з можливістю збільшення створюють ілюзію справжніх відвідин музею.

Третяковська галерея
На сайті представлено життєдіяльність галереї - новини, анонси, події. Також можна ознайомитися з історією музею, діючими та запланованими виставками, переглянути кращі роботи в розділі „Коллекция". У розділі „Образование" відвідувачі можуть ознайомитися з діяльністю дитячих творчих центрів, молодіжними, інтерактивними та арт-терапевтичними програмами та ін.

Центральний музей давньоруської культури і мистецтва ім. Андрія Рубльова
Це єдиний музей Росії, де представлено російську художню культуру Середньовіччя. На сайті відвідувачі знайдуть інформацію про музей та Спасо-Андроніків монастир, в якому і розміщено музей. Окрім того, можна переглянути екпозиції: живопис ХІІ-ХVI та ХVI-ХVIІІ століть, ознайомитися з проектами музею та діючими виставками. Представлено довідкову інформацію (адреса, час роботи, замовлення екскурсій, карта).

Сайти, присвячені музичному мистецтву

http://spiv.org.ua/ - Хоровий спів в Україні. Як свідчить назва сайту, тут можна знайти інформацію про хоровий спів в Україні, про видатних українських композиторів, хормейстерів, диригентів, хори. Познайомитися з останніми новинами та подіями у хоровому житті.
http://www.classic-music.ru/ - Класична музика.ru. На сайті є розділи "Композитори" (розміщена біографія, творчі портрети), "Виконавці" (скрипалі, піаністи, диригенти, співаки та ін.),  Оперний словник, корисні посилання на сайти класичної музики.
http://kobzari.org.ua/ - сайт Національної Спілки Кобзарів України. Тут можна знайти музичні записи, інформацію про кобзарство і навіть ноти, а також лінки на кобзарські та інші музичні сайти (http://kobzari.org.ua/?page=links).
http://www.buttia.kiev.ua/ - Сайт гурту автентичної української музики "Буття". На сайті можна знайти дискографію, репертуар, інформацію про групу та інші дані.
2 коментарі: